Stadion SK Pegas

Sedlčany a okolí

Sedlčany jsou malé město (cca 8000 obyvatel), 60 km jižně od Prahy (GPS: 49.6561169N, 14.4287636E). Město má dostatečné stravovací i ubytovací kapacity, nákupy jsou možné v několika supermarketech ve vzdálenosti do 500m od hřiště. Více..

Softballový areál

stadion Hřiště bylo stavěno svépomocí a během roku 1997 se změnilo staré školní hříště s bažinou a záhonkem bolševniků k nepoznání..... Prohlédněte si fotky ze stavby hřiště a fotky ze stavby šaten.
Po téměř 21 letech postupného budování areálu a zvelebování hřiště sportovní klub nedosáhl na nepřiměřené nároky nového vlastníka pozemků (dědictví a prodej) a v roce 2018 svépomocí a za přispění Města Sedlčany areál vyklidil a část zázemí přestěhoval dále v Luční ulici. Prohlédněte si stěhování, zabydlování nového areálu. Aktuální fotografie lze prohlížet v galerii.
Nové hřiště je nosným prvkem vznikající víceúčelové sportovní zóny v Sedlčanech a parku pro aktivní odpočinek. Součástí areálu je in-line dráha v délce 560m, plochy pro rugby, fotbal a další míčové hry i druhy aktivního odpočinku. Příjezd autem je možný až na hranu areálu na kapacitní odstavné parkoviště. Pro softball je vystaveno regulérní hřiště s možností dosáhnou rozměrových parametrů pro mužský slowpitch. Vnitřní pole tvoří plocha z písku s rozměry dle ISF (tvrdý povrch, možno trénovat i po přívalovém dešti) a pevnými metami se vzdáleností domácí mety od backstopu 8m, vnější pole je travnaté. Pro ohraničení hřiště jsou v areálu 1m vysoké homerunové ploty s kovovým rámem a sítí. Backstop a ochranné sítě okolo vnitřního pole jsou v délce 60m s výškou 6m (a šikmými nástavci výšky 1,5m nad částí 24m). Pro hráče jsou vystaveny pevné, zastřešené lavičky (dugouty) délky 12 m. Malá tribuna je tvořena 6 řadami lavic v délce 4,5m a přiléhá k ní komentátorská budka vybavená přívodem elektrické energie. Šatnové zázemí tvoří čtyři šatny s kuchyňkou a hygienickým zázemím (odděleně pro ženy a muže), v současnosti je omezené fungování pouze 3 šaten a není přívod pitné vody, pouze užitkové na mytí a splachování.

Vybavení

Je možné zapůjčení nadhazovacího stroje JUGS, míčů do nadhazovacího stroje, stativů, pokládacích gumových met, … Pro netréninkové aktivity je k dispozici ohniště a zahradní gril, šatny jsou elektrifikovány. V rámci sportovní činnosti na hřišti jsme pojištěni na škody způsobené dalším osobám.

Ubytování a strava

Pro mládežnické týmy (do 16 let) domluvíme ubytování v tělocvičně 1.ZŠ Sedlčany (100 m). Přehled ubytovacích a stravovacích kapacit ve městě a okolí naleznete na www stránkách Města, případně u certifiátu hřiště.

Rezervace

Informace o obsazenosti hřiště a další zajišťuje:
Tomáš Langer, tel.: 724 926 336, pegas.sedlcany@seznam.cz

Jak k nám