[ < < Zpět na aktuality ]

ŽENY na víkendu

Vytvořil:Hynek Stejskal (hynek)
Dne:05.09.2011 00:02:42

Uplynulou sobotu a neděli svedly kobylky ze sedlčanské stáje v žáru rozpálených softballových kolbišť čtyři vyčerpávající souboje s vyrovnanou bilancí. Dva v sobotu v Praze a dva v neděli na domácím stadionu.

První sobotní utkání se rozběhlo téměř v pravé poledne a trvalo neskutečné dvě a půl hodiny. Soupeřem Sedlčanům bylo Spectrum A, dosud okupující třetí příčku tabulky. Pegasu se od začátku dařilo a po čtvrté směně vedl 8:1. Poté došlo ke zvratu a Spectrum stáhlo na konci šestého inningu na rozdíl pouhých dvou bodů. V zápise byl Pegas veden jako domácí a tak v poslední – sedmé směně začaly na pálce pražské hráčky. Podařil se jim udělat jen jeden bod a tak k dohrávce ani nemuselo dojít: Pegas v. Spectrum A = 9:8.

Ke druhému utkání nastoupily sedlčanské hráčky cca 30 minut po skončení tohoto vyčerpávajícího duelu. Soupeře z Merklína, který právě odpočatý dorazil, Pegas na jaře dvakrát bez problémů porazil. Tentokrát však byl nad síly sedlčanských děvčat. Zhruba do poloviny utkání bylo skóre vyrovnané. Pak ale únava z předchozího a neskutečné vedro vykonaly své. Bodový rozdíl se zvětšoval a v dohrávce poslední směny už sedlčanský kouč doslova hodil ručník do ringu – třem pálkařkám za sebou nakoučované tři sebeobětovací ulejvky po sobě ukončily zápas. Pegas v. Merklín = 9:20.

Podobný vývoj počasí se dal očekávat i v neděli. Tentokrát měl však výhodu přestávky mezi zápasy Pegas. Bohužel, papírově slabší soupeř (Vlčice z Domažlic) potrápil sedlčanské jako první a MFF Neratovice (v tabulce dosud na čtvrtém místě) na sedlčanské čekaly až ve druhém zápase.

V prvním zápase se sice podařilo sedlčanským ukončit zápas rozdílem, ale až v šesté směně opět zhruba po 160 minutách boje… Pegas v. Domažlice = 20:10.

Poslední víkendový zápas vybojovaly sedlčanské kobylky až v pozdních nedělních odpoledních hodinách. Skóre po prvních dvou směnách bylo 7:4 pro Neratovice a zdálo se, že zápas bude napínavou podívanou až do konce. Únava a nevyhranost sedlčanských děvčat však opět vykonala své. Zatímco zkušené matadorky z MFF přidávaly po směnách bod za bodem, sedlčanská pálka umřela. Zápas skončil, podobně jako v sobotu v podvečer, vysokým rozdílem ve prospěch soupeře. Pegas v. Neratovice = 5:23.

Co dodat ? Výkony sedlčanského týmu sice stále stoupají – holky jsou schopny podat skvělý výkon proti velmi dobrým soupeřům. Vedle toho naopak kolísavost výkonů způsobuje podivné prohry se soupeři, kteří měli nebo mohli skončit na lopatkách.

Velkou pochvalu zaslouží však všechna děvčata za přístup k docházce na tréninky a zápasy. Ty tam jsou doby, kdy trenéři večer před zápasem obvolávaly hráčky a kamarádky, zda si nechtějí zahrát. V sobotu sedělo na hráčské lavičce třináct a v neděli dvanáct děvčat !

Sedlčanskou stáj o víkendu střídavě reprezentovala tato děvčata: Š.Bártů, K.Čabajová, E.Dvořáková, B.Ješutová, L.Ješutová, K.Kožmínová, M.Lžíčařová, T.Maršíková, Š.G.Stejskalová, D.Strejcová, K.Šťástková, D.Štěpánová, A.Šulcová, J.Zelenková a K.Žižková.