[ < < Zpět na aktuality ]

KADETKY - Krčanda 2009

Vytvořil:Hynek Stejskal (hynek)
Dne:04.05.2009 00:02:23

Jako tradičně silně obsazený turnaj. Jen pár dní před zahájením se připomněly stinné stránky velkých turnajů: dva z ohlášených sedmnácti týmů na poslední chvíli svou účast zrušily a celé schéma turnaje se předělávalo. Vznikly tak tři skupiny týmů po čtyřech a jedna po třech účastnících. Ne příliš přehledný pavouk skladby turnaje a nestejný počet zápasů pro nejméně početnou skupinu pak např. znamenal, že dva z týmů, které měly stejně vítězství jako Pegas, skončily v pořadí naprosto neadekvátně výše (SaBaT, Trnava)...

Dvanáct nominovaných sedlčanských hráček nastoupilo v prvním zápasu proti družstvu Storms Řepy jako smršť. Po první směně již Sedlčany vedly 11:0 !!! Takovýto nástup samozřejmě soupeře zdecimoval tak, že i když holky výrazně povolily, výsledek zůstal stále velice solidní → 16:5.

V dalších zápasech se sedlčanským postavily do cesty následující týmy: Spiders Bratislava, Eagles Praha, Joudrs Praha a Apolo Bratislava. Bohužel se holkám už ani jednou nepodařilo zvítězit, i když byly všem (mimo posledních soupeřek) zcela důstojným partnerem. Např. s celkovým vítězem turnaje, pražskou Krčí, byl stav utkání na začátku páté směny pouze 5:3 pro Eagles.

Největším nedostatkem ve vystoupení sedlčanského týmu je jednoznačně velká strike-zóna nadhazovaček. Většina týmů a pálkařek, bohužel, doslova nechce pálit a nadhoz 40% strike a 60% ball na ně prostě nestačí. Filozofie řady soupeřů BB = meta, pro nás není v tuto chvíli právě výhodná...

Přesné informace o turnaji - výsledky, tabulky, pořadí atd. najdete na stránkách Eagles Praha.

Náročnost turnaje dokumentuje i u kadetek nevídaná délka zápasů: každé z turnajových klání trvalo min. 90 minut + dohrávku ! Velké poděkování tak patří Karlu Pelantovi, který zkušeně zajistil celému týmu nadstandardní ubytování v luxusním bytě v bezprostřední blízkosti Krčského areálu a umožnil tak kobylkám příjemný odpočinek.

Hrubým nedostatkem turnaje byla organizace rozhodčích. V závěru soboty nabralo zpoždění jednotlivých utkání až 90 minut a to za nádherného počasí. Stávalo se, že na hřišti stála dvě připravená družstva a marně čekala desítky minut na rozhodčí ! Údajně právě díky tomuto faktu tým SC Storms Řepy svou účast na turnaji předčasně ukončil a svá zbylá utkání nechal skrečovat.

Pegas na turnaji reprezentovaly: K.Čabajová, E.Dvořáková, A.Figueredo, J.Hrmová, P.Chýlová, B.Ješutová, L.Ješutová, K.Kožmínová, K.Nygrýnová, L.Sabolová, Š.Stejskalová a A.Šulcová. Koučové: H.Stejskal a K.Pelant.