[ < < Zpět na aktuality ]

Medajlonek Pavla Jindráka

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:06.10.2022 14:28:56

Pavel Jindrák byl za klub poprvé registrován v dubnu roku 2010, kdy nastoupil jako dvanáctiletý žák do družstva kadetů vedeného Petrem Mindžakem. Jako pohybově nadaný hráč se stal brzy platným členem družstva.

Při vzniku Extraligy Juniorů v roce 2013 nastupoval za SK Pegas v soutěži juniorů a současně s tím se zapojoval i v soutěžích mužů. V družstvu mužů prošel postupně napříč úrovněmi pražských soutěží i 3. ČSL Mužů. Do pozice klíčového hráče se vypracoval zodpovědným přístupem k tréninkům i ostatním klubovým akcím současně s univerzálností v útoku a ovládnutím hry na nejdůležitějších postech. Poslední zápas odehrál v pondělí 3. října 2022 v Praze na Krči, kdy přispěl k výhře 22:6.

Hráč s rukavicí na pravé ruce a startující z levého boxu na pálce s oblibou využíval své rychlé nohy pro „krátkou hru“. Zpravidla i při sebeobětovacích ulívkách dokázal získat metu. Prosazoval se i tvrdými odpaly do vnějšího pole a díky této univerzálnosti startoval na začátku line-upu. V obraně postupně vystřídal všechny klíčové posty. V kadetech na nadhozu a jako zadák, extralize juniorů díky své mrštnosti zvládal i jako levoruký polař post spojky.
Mezi dospělými hráči už startoval jen na postu zadáka na první metě nebo jako vnější polař. Na všech těchto postech jako jednička.

Mezi členy kolektivu patřil k těm pracovitým, kteří se nevyhýbali práci pro klub při brigádách a občas si i v rámci volného času přišel zapracovat na hřiště. V průběhu zápasů šířil dobrou náladu a dokázal povzbudit hru. Radost ze hry projevoval, i když se nedařilo a v kritických chvílích uměl jednoduchým gestem nebo trefnou poznámkou zrušit dusnou atmosféru. I lidsky patřil mezi nejdůležitější členy týmu při hře i mimo hřiště. Byl dobrým přítelem na kterého se dalo spolehnout.

Červený dres číclo 94 je tímto vyřazen a zůstane navždy jen Pavlovi.

(foto)