[ < < Zpět na aktuality ]

Turnaj ligy kadetů v Sedlčanech.

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:13.09.2021 11:09:53

Po odehrané jarní části se družstva ligy kadetů střetla v mezidivizním turnaji. SK Pegas Sedlčany byl pořadatelem jednoho z těchto turnajů o víkendu 11. a 12. září. Z původně kvalifikovaných družstev divize A se kvůli zdravotním problémům na poslední chvíli odhlásili Žraloci Ledenice, a tak divizi A zastupovali pouze mladí Pegasové. Z divize B se s nimi přijeli utkat radotínští Tunellers, Joudrs C a Joudrs.

Turnaj zahájili Pegasové proti Tunellers velmi rozpačitě a nechali si nadělit 6 bodovou ztrátu hned v první směně. Pegas ale umí dotahovat zápasy, a tak se disciplinovanou hrou dopracoval na konci hracího času k otočení skóre a výhře v dohrávce 8:7.

V dalším utkání se střetli Joudrs posílení hráči ze Sedlčan proti Joudrs C a v bratrském utkání zvítězili Joudrs 7:3.

Zápas Radotínu proti Joudrs skončil po opět velmi vyrovnané hře 9:8.

Do druhého utkání Pegasu na turnaji ho vyzvali Joudrs C. Mladí Pegasové si nejprve vypracovali vysoký bodový náskok, ale v druhé polovině zápasu postupně ztráceli vedení. Na konci hracího času bylo skóre 10:10 a následoval tiebrake, kdy každé z družstev získalo po jednom bodu. Zápas tedy rozhodl až druhý tiebrake ve kterém měli lepší útok hráči Joudrs C (13:12).

V neděli ráno se Pegas postavil proti Joudrs a tentokrát se už hrálo o finále. Vyrovnaný zápas Pegasové zvládli dotáhnout do potřebného vítězství 8:6.

Radotínští na nedělní zápasy sehnali posily a v plné síle jasně přehráli Joudrs C 1:8 čímž si zajistili postup do finále z druhého místa za Pegasem.

O třetí místo na turnaji si opět zahráli Joudrs a Joudrs C. Před zápasem si nejmenovaný funkcionář neodpustil poznámku: „Bude to napínavý zápas. Oba mají stejného manažera.“ . Měl pravdu a bez ironie. Obě družstva předvedla to, na co během turnaje měla. Joudrs porazili Joudrs C 12:10 a získali 3. místo.

Finále mezi Sedlčany a Radotínem nemělo vyrovnaný charakter. Radotínští představili řadu silných pálkařů, a přestože Pegasové dokázali obsazovat mety, nedařilo se sklízet body. Sedlčany : Radotín – 1:15.

První místo z tohoto mezidivizního turnaje si odváží radotínští Tunellers před Pegasem Sedlčany, Joudrs se znatelnou stopou sedlčanských hráčů a Joudrs C. Jsme přesvědčeni, že díky příznivému počasí a atmosféře, ke které přispěli dobrovolníci a pořadatelé z SK Pegas, si účastníci turnaj užili a byl pro všechny účastníky úspěšný. Děkujeme účastníkům i pořadatelům.

Komletní výsledky naleznete na stránkách svazu a vybrané fotografie v klubové galerii.