[ < < Zpět na aktuality ]

Dopis a výzva předsedy svazu sportovcům

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:12.04.2021 09:31:21

Vážení předsedové a manažeři klubů, vážení přátelé,
obracím se na Vás s velkou naléhavostí, která je dána veletoči ministra zdravotnictví. Tyto veletoče nejenže nemají obdoby, ale ukazují nám destrukci státu v přímém přenosu. V tuto chvíli, kdy se vláda věcí Tvých se k nám obrací zády, Vás vyzývám k aktivitě, která dle mého soudu nesnese odkladu.
Vláda v úterý schválila mimořádné opatření, které nový ministr zdravotnictví v pátek v přímém přenosu české televize potvrdil. Restart sportu dostal své jasné obrysy, od pondělí se může sportovat ve skupinkách do 20ti osob. V této věci jsem zveřejnil v sobotu ráno na webu článek s názvem Od pondělí jdeme ven.
Nicméně obrat o 180°, který během 24 hodin předvedl ministr zdravotnictví, je hoden pohádky O pyšné princezně – „odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“. V tomto duchu se nese také tisková zpráva inciativy „Restart amatérského sportu“ a také TZ Českého olympijského výboru – viz příloha. K celé situaci se čelem postavila také Česká unie sportu – facebook viz zde, a také Fotbalová asociace ČR – viz zde. Právě v tuto chvíli jednají největší sportovní svazy o společné strategii, ke které se poté připojí i střední i menší svazy. A na dnešní večer je mimořádně svolána Národní rada pro sport. Cílem těchto aktivit je zastavit devastaci českého národa a nepřipustit, aby vláda ČR zítra návrh ministra zdravotnictví přijala.
V tuto chvíli, kdy se ministr chystá nedodržet slovo národu, kdy už to nejde zastavit, kdy otevřeně uráží všechny rodiče a děti, kdy se situace vymyká kontrole vlády – hrozí zdivočelé aktivity a hrozí konec důvěry, kdy jsme nabídli vládě České republiky návrat ke sportu pod kontrolou, ale ona to odmítla, se na Vás obracím.
Střešní organizace a sportovní instituce se k věci postavily či v nejbližší době postaví, ale dalším kamenem je jsou i stanoviska vás všech, klubových manažerů, trenérů a hlavně rodičů. Vyzvěte rodiče, ať se k celé věci vyjádří. Nebojte se vyjádřit svůj názor a klidně jednotlivě se ozvěte přímo premiérovi České republiky. Dnes bojujeme nejen za český sport, ale i za zdravý duch naší společnosti a za víru v právní stát. K vyjádření vlastních názorů použijte následující maily – premier@vlada.cz nebo / a andrej.babis@anobudelip.cz. Nebojte se vyjádřit svůj názor, žijeme všichni v této krásné zemi a mějme ji k obrazu svému. Vláda o změně rozhodnutí bude jednat v pondělí od 14:00.
Jak jsem v článku předeslal, zítra je od rána jednání Předsednictva ČSA, které se k situaci vyjádří.

Přílohy: Tisková zpráva iniciativy, Tisková zpráva k rozvolnění stortu.

V pondělí na hřišti.
Gabriel Waage
Předseda