[ < < Zpět na aktuality ]

Little League

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:11.11.2020 16:04:06

Vážení,

rád bych vás informoval, že ČSA otevřela přihlášky do projektu Little League 2021. Vzhledem k současným podmínkám se letos otevírají pouze kategorie Major (roč. 2008-2010), Junior (2006-2007), Senior (2004-2005) a pro chlapce v kategorii U13 žáci (2008-2010). Pro děti v kategoriích U9 a U11 chystá ČSA Zimní pohár ČSA, který je určen pro kluby.

Naprosto zásadní novinkou pro nadcházející ročník je, že se ČSA po dlouholeté snaze podařilo změnit Little League regiony v ČR. Nově máme pouze 3 regiony Praha, Čechy a Morava. Byl jsem velkým zastáncem této změny a myslím, že to velmi pomůže celé Little League v ČR. Věřím, že se najdou silní manažeři v jednotlivých regionech, kteří budou chtít tomuto projektu věnovat čas a zároveň díky novému uspořádání dojde k výraznému vyrovnání počtu hráčů, kteří se v daném regionu věnují softballu. Všechny tyto změny by měly vést k tomu, aby vyrovnané souboje byly k vidění nejen v halové sezóně, ale i na národní kvalifikaci. 

Prosím pošlete informaci o projektu Little League na všechny rodiče, hráče a hráčky ve vašem klubu. Více informací o přihláškách a termínech najdete na webu ČSA.

Rád bych vás také informoval, že ČSA usiluje o to, aby se Evropsko-Africká kvalifikace Little League Softball usadila na 3 roky v České republice. Je velká šance, že nám toto pořadatelství bude svěřeno na roky 2022 až 2024, což by znamenalo, že by každý rok mohly na kvalifikaci startovat hned 2 regionální výběry (zástupce pořadatele a vítěz národní kvalifikace). Pro toto pořadatelství hledáme strategického partnera (klub), kde bude možné takto velkou akci po 3 roky pořádat (pravidelně to probíhá 2. týden v červenci). V dané lokalitě musí být k dispozici 3 softballová hřiště.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně projektu Little League v ČR mě neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji všem, aby se co nejdříve mohli vrátit k pravidelným tréninkům!

Michal Maryška
ředitel Little League ČR
tel. 731 545 955