[ < < Zpět na aktuality ]

Liga žáků v Sedlčanech

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:14.09.2020 10:35:43

Čtvrté kolo divize jih v lize žáků (do 13 let) uspořádali Pegasové v Sedlčanech. Turnaj týmů se samými zvířecími názvy odehráli kromě domácích Pegasů, Hladoví Hroši za Sezimova Ústí, Žraloci Ledenice a Pigs Trhové Sviny.

Domácí Pegasové zahájili turnaj velmi aktivní hrou v útoku a s obrovskou silou v ose obrany nadhoz – zadák přehráli Hladové Hrochy (Sezimovo Ústí) vysoko 1:10.
V dalším zápase proti Trhovým Svinám (Pigs) sedlčanští nestačili na silnou pálku soupeře a v úvodu zápasu mu dovolili získat těžko dostižitelný náskok. Zápas se nakonec vyvinul v 3:13 pro Pigs.

V základní skupině ještě Pegas odehrál zápas se Žraloky (Ledenice). V tomto zápase Pegasové zkoušeli nové a složitější herní varianty, na nadhoz se poprvé v kariéře postavila TV. Při prověřování a pilování síly pole Pegasové odehráli velmi vyrovnaný zápas s konečným skóre 7:6 pro ledenické.

Po prvním hracím dni a odehrané základní skupině se v neděli hrálo o umístění. První ze skupiny s posledním a druhý se třetím.
Pegasové tak opět nastoupili proti Žralokům a tentokrát se sestavou, která se po sobotě vyprofilovala jako nejsilnější. Po vyrovnané polovině zápasu zabrali Pegasové v útoku třetí směny šestibodovou šňůrou a nabrali vedení, které se těžko otáčí. Zasloužená výhra 4:10 posunula Pegasy do finále.  

Finálové utkání patřilo souboji neporažených Pigs se silným útokem a opoře hlavně v zadákovi s nadhazovačem a Pegasům s nejlepším nadhozem turnaje, skvělým zadákem a dobrým pohybem po metách. Softball to byl hodný finále turnaje, oba týmy se přetahovaly o každý bod a až do konce byla šance na vítězství na obou stranách. Divácky atraktivní zápas v dobrém tempu skončil po 5 směnách za 80 minut, a i když Pegasové předvedli své dosavadní maximum, stačilo to jen na druhé místo (Pegas x Pigs 2:6).

Kompletní výsledky naleznete zde. Fotografie v galerii.

Za své vystoupení nejmenší Pegasové zaslouží velké pochvaly. Po období s nízkými cíli dorostli do stavu, kdy s větší samostatností rozvíjejí „herní chytrost“ a taktiku. Práce na trénincích a dobrá parta směřuje hráče do stavu, kdy umí zabrat v těch důležitých chvílích. Na turnaji se skvěle předvedli (po postech): Antonín a Ondřej Sirotkovi (oba nadhoz a první meta), Veronika Vitásková (zadák), Tereza Voráčková (2. meta a nadhoz), Matouš Hlávka (3. meta), Ondřej Bartoš (shortstop), Lada Tulachová (levé pole), Lukáš Volek (střední pole), Valerie Kakosová (pravé pole).

Děkujeme i starším hráčům, kteří se postarali o zázemí na turnaji a podporovali své mladší kamarády. Díky patří ředitelce turnaje, podpoře Města a fandícím rodičům.

Fanoušci, přijďte se na hřiště podívat i následující víkend, když situaci nezkomplikují coronaaktivisté, budou v Sedlčanech hrát starší Pegasové do 16 let. Očekáváme účast Islanders, Slavie a Amasomy.