[ < < Zpět na aktuality ]

Pegasové na turnaji kadetů v Příbrami

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:07.09.2020 14:17:59

Během víkendu 5. a 6. září proběhlo v Příbrami 3 kolo turnajové ligy kadetů (hráči s věkovým limitem 16 let). Sedlčanské družstvo na turnaji zanechalo velmi dobrý dojem.

Proti domácí Příbrami začali Sedlčany zvolna a umožnili soupeři získat poměrně vysoký bodový náskok, v dohrávce zápasu se však Pegasové vzepjali k výbornému výkonu a při dohrávce otočili zápas ze 7:11 ve své vítězství 12:11.

Druhým soupeřem Sedlčan byli Islanders z Ostrova Nad Ohří. Proti Islanders zahájil na nadhozu za Pegas druhý nejmladší hráč ze soupisky a celou polovinu zápasu držel soupeře s nulovým počtem bodů. Po prostřídání v druhé polovině zápasu se sice soupeři podařilo jednou skórovat, ale na žádné drama nedošlo. Sedlčany si 2. výhrou (8:1) zajistili 3. místo ve skupině.

Ještě v sobotu nastoupili Pegasové proti Hrochům ze Sezimova Ústí, tým Hrochů je dlouhodobě pro Sedlčany těžkým soupeřem, který díky dobré pálce vysoko vítězí. V tomto zápase hráli Pegasové skvěle a do dohrávky zápasu šli s vedením o 2 body. K senzaci však nedošlo a Hroši zvládli při dvou autech vyrovnat a otočit výsledek na 15:14.

Do druhého hracího dne zbýval Pegasům už jen zápas s Plzní, podle dosavadního vývoje turnaje šlo v zápase o finále. Pegasové dostali volnost v rozcvičení a k sestavení soupisky, vlastně i k vedení taktiky. Zápas sice od začátku vypadal dost rozpačitě a Pegas dovolil Plzni 9 bodový náskok, ale sedlčanští ukázali, že umí zabrat a od třetí směny začali dotahovat. V dohrávce už sahali po vyrovnání, ale čas byl neúprosný a nepodařilo se. Nakonec Sedlčany vs. Plzeň 11:12.

Za hru mladých Pegasů v Příbrami patří všem hráčům pochvala. Dokázali, že už umí hrát a vítězit. Hráči ukázali, že umí zabrat i v těžkých situacích a otáčet složitě rozehrané zápasy. 

Po třetím místě na turnaji v Příbrami (všechny výsledky) je Pegas na průběžném druhém místě ve své divizi západ.

Fotografie budou doplňovány do galerie.