[ < < Zpět na aktuality ]

Turnaj ligy kadetů v Sedlčanech.

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:10.08.2020 16:41:33

První kolo letošní ligy kadetů U16 bylo z obecně známých omezení sportovních akcí na jaře přesunuto do parného začátku srpna. SK Pegas Sedlčany se ujal pořadatelství turnaje v sedlčanském sportovním areálu v Luční ulici o víkendu 8. a 9. srpna. Díky prázdninami komplikovanému termínu svaz pro tento turnaj určil sloučení východní a západní divize v jednu, a tak se na hřišti proti sobě postavila družstva z Brna, Hradce Králového, Prahy i Sezimova Ústí.

Úvodní zápas zahájili domácí Pegasové proti pražskému Tempu. I proti jasnému favoritovi s řadou velkých kluků a nadhazovačem se zkušenostmi z extraligy se v úvodu zápasu podařilo Pegasům dát bod (1:18).

Druhým zápasem sedlčanských bylo utkání proti SK Sever Brno, ve kterém sedlčanští byli pozdějšímu finalistovi rovnocenným soupeřem po většinu zápasu. Ve čtvrté směně Pegasové už neotočili 4 bodový náskok Brna a se ctí prohráli 8:4.

V nedělních zápasech Pegas hrál s druhým pražským účastníkem turnaje, s Radotínským SK. Zde zazářil hned v první směně šestibodovým útokem, a i když v průběhu zápasu radotínští otočili skóre, Pegasové zabrali v dohrávce a strhující bodovou šňůrou při 2 autech otočili zápas opět ve svůj prospěch na 10:9.
Pegasové hráli s Radotínem ještě jednou později odpoledne a tentokrát vyšel konec zápasu radotínským (8:5).

Finále turnaje vyhrálo Tempo Praha nad Brnem Sever 9:1, třetí příčku vybojovali Hroši Sezimovo Ústí nad Falcons HK 11:1, páté místo patří Pegasu Sedlčany a Radotínskému SK. Kompletní výsledky naleznete na stránkách ČSA a fotografie z turnaje budeme postupně doplňovat zde.
Děkuji všem dobrovolníkům a rozhodčím za pomoc s pořadatelstvím, díky patří i Městu Sedlčany za podporu. Potěšující je fakt, že i přes těžko snesitelné vedro, si účastníci turnaje celou akci pochvalovali, včetně pořadatelského zajištění.