[ < < Zpět na aktuality ]

t-ball a slowpitch škol - ohlédnutí

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:18.10.2019 08:52:04

Zde přinášíme ohlédnutí za školními turnaji odehranými v září a říjnu díky dobrovolníkům z SK Pegas Sedlčany.

Turnaj v kategorii MINI (4. – 5. třídy) musel být kvůli klimatickým podmínkám přeložen z 25. září na 1. října. V náhradním termínu proti sobě nastoupilo 5 družstev z 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Propojení, ZŠ Dublovice, ZŠ chlum a ZŠ Kosova Hora. Všechna družstva v herním systému každý s každým odehrála ve skupině 4 zápasy a následně se utkala o konečné umístění. Do finále se bez porážky probojovala ZŠ Dublovice a z druhého místa 1. ZŠ Sedlčany. Sedlčanská základní škola ve finále vrátila Dublovicím porážku ve skupině a zvítězila. Na třetím místě se umístila ZŠ Chlum před ZŠ Kosova Hora a 2. ZŠ Propojení. Gratulujeme všem 74 registrovaným hráčům a hráčkám k odvedeným výkonům a sportovním zážitkům. Kompletní výsledky naleznete zde a fotografie zde.
 
Kategorie MAXI (6. - 7. třídy) proběhla za účasti šesti školních družstev. Dvě družstva nasadila do zápasů ZŠ Jesenice a Gymnázium Sedlčany, dále se účastnila 1. ZŠ Sedlčany a 2. ZŠ Propojení. Po řadě vyrovnaných a napínavých zápasů s vysokým skóre v základních skupinách došlo k vyřazovacím bojům o umístění. Ve čtvrtfinále vyřadili šesťáci z Jesenice své starší spolužáky a primáni 2. ZŠ Propojení.  V semifinále Jesenice porazila sekundu o bod v rozstřelu a prima jasně podlehla 1. ZŠ. Po finálovém výsledku 22:25 obhájila své jarní vítězství 1. ZŠ Sedlčany, tentokrát přeh ZŠ Jesenice. V boji o třetí místo zvítězila o bod sekunda před primou na pátém a šestém místě se umístili sedmáci z Jesenice a ZŠ Kosova Hora. Gratulujeme všem 72 hrajícím klukům a holkám. Kompletní výsledky naleznete zde a fotografie zde.
 
Slowpitchového turnaje hráčů do 15 let se zúčastnilo 6 družstev s 80 hráči a hráčkami na soupiskách. Po základních skupinách se jako jasný favorit turnaje jevilo družstvo 2. ZŠ Propojení, ve finále však narazilo na druhé, dosud neporažené kvartány a po napínavém průběhu hry zvítězila kvarta 5:2. Na třetí příčce se umístila ZŠ Kosova Hora před 1. ZŠ Sedlčany, Tercií a ZŠ Jesenice. Během turnaje bylo vidět spoustu zajímavých herních situací. Kompletní výsledky naleznete zde a fotografie zde.