[ < < Zpět na aktuality ]

Drama, napětí, adrenalin – ale o postupu se nerozhodlo

Vytvořil:Tomáš Langer (lang)
Dne:20.10.2013 22:09:25

V zápasech o postup do Pražského Přeboru se setkaly nejsilnější sestavy sedlčanského Pegasu a pražských US. Pegas měl v úvodu postupové série výhodu domácího hřiště a té v rámci možností i využil.

Od začátku prvního zápasu bylo zřejmé, že domácí Pegasové mají mírně navrch, ale obě družstva představila srovnatelně silné útoky i obrany. V divácky velmi atraktivním utkání nechyběly ani ukázkové zákroky a obětavá chycení míče ve skoku, ani nechytatelné, tvrdé odpaly. Nelze opomenout především homerun V. Jelena. Velmi napínavé první utkání rozhodli sedlčanští až v dohrávce poslední směny, když po dlouhém odpalu M. Jelena padl vítězný bod. Pegas Sedlčany porazil US Praha 13:12.

Odvetné utkání už mohlo rozhodnout o postupu Pegasu, ale softbal je hra, kde není nic rozhodnuto do posledního autu a posledního bodu.
Pražáci si od začátku postupně vypracovávali vedení a Pegasové za nimi mírně zaostávali. Domácí prostředí, plná tribuna a skvělé publikum však dotlačili sedlčanské hráče k zázračnému dorovnání skóre na začátku poslední směny a díky dobré práci obrany se šlo do prodloužení. Pegas, hnaný fanoušky (plná tribuna i ochozy a kolemjdoucí se nechali unést atmosférou a fandili), předváděl skvělé výkony. Soupeř však díky zkušenostem dokázal odpovědět a dohnat vydřený náskok sedlčanských.
Druhé prodloužení se hrálo už téměř za tmy a především kvůli odhodlání na straně všech účastníků (obou týmů, rozhodčích i tribuny) špatná viditelnost hru nezastavila. Na začátku druhého Tie-braku si Pegasové sice vybojovali tříbodovou výhodu, ale štěstí se obrátilo ve špatný okamžik a US vyrovnali sérii vítězstvím 19:18.

Rozhodující zápas o postup sedlčanských softbalistů proběhne v Praze na Krči za večerního osvětlení ve středu 23.10. od 19:30. Jak napověděla úvodní utkání série, nepůjde o žádné jednoznačné a jednoduché zápasy, ale o úporné a napínavé bitvy.

Věřme, že si Pegasové ze Sedlčan postup vybojují a svým vítězstvím zaslouží.